Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktuality

Aktuality

25.4.2024

Spolupráce s Tadeášem v ambulantní formě služby Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Modrý pomeranč

NZDM Modrý pomeranč, organizace Salinger, z.s. v Hradci Králové je sociálně preventivní službou, která doprovází děti a dospívající na jejich životní cestě k dospělosti. Sociální pracovníci střediska přináší formou kazuistiky příklad dobré praxe dlouhodobé spolupráce s klientem, která ukazuje jeden z častých jevů, objevující se u dětí v současné době plné různých tlaků a stresorů. Poukazuje tak na důležitost včasné péče a individuálního přístupu ke každému dítěti a dospívajícímu.

26.3.2024

Jak to chodí u nás na FIE skupince

Je právě úterý, půl čtvrté odpoledne, a to u nás v hradecké kanceláři znamená jediné, začíná dětská skupinka FIE. Zvonek zvoní jako o závod a po schodech se už rozléhá švitoření dětských hlásků a pronikavý smích. Když Tomáš už ode dveří volá do druhého patra své klasické „ahoooj Dančo“, o skupince ví už celý dům, o tom není pochyb.

26.3.2024

Díky depistážím se k potřebným lidem může pomoc dostat rychle a včas

74 obcí, 79 kontaktů, 290,5 hodin. Všechna tři čísla spojuje slovo depistáž - ta, kterou jsme dělali v Terénním programu Aufori v roce 2023. Pro „teréňáky“ je depistáž často skloňované slovo, je to nedílná a podstatná součást jejich každodenní práce. Proto bychom vám ji nyní rádi trochu přiblížili.

25.10.2023

Konference Stáří spojuje 2023

Jménem Gerontologického institutu ŽIVOTa90 Vás chceme informovat o naší tradiční konferenci Stáří spojuje 2023, která se bude konat v ČSVTS na Novotného lávce 5 v Praze ve dnech 20. a 21. listopadu 2023.

2.10.2023

Týdny pro duševní zdraví

Do 10. října budou v Královéhradeckém kraji probíhat Týdny pro duševní zdraví. Jedná se o největší multižánrovou osvětovou kampaň o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním v České republice.

2.10.2023

Týdny pro duševní zdraví

Do 10. října budou v Královéhradeckém kraji probíhat Týdny pro duševní zdraví. Jedná se o největší multižánrovou osvětovou kampaň o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním v České republice.

1.9.2023

Soutěž Úřad na cestě k rovnosti

Jak řeší úřady krajů, měst a obcí genderovou diskriminaci na pracovišti? Jakým způsobem pomáhají města a obce ženám ohroženým sociálním vyloučením?

19.6.2023

Dluhová problematika na Broumovsku

Odborné sociální poradenství v Broumově poskytuje mimo jiné i dluhové poradenství, pomáhá občanům řešit exekuce a díky akreditaci od Ministerstva Spravedlnosti ČR sepisuje předluženým lidem návrhy na oddlužení a posílá na příslušné krajské soudy. To vše zdarma v rámci poskytování sociální služby, která je součástí Centra sociálních služeb Naděje Broumov (příspěvková organizace Města Broumova). Díky 100% úspěšnosti poradny při soudním schválení návrhů na oddlužení byla udělená akreditace od Ministerstva spravedlnosti prodloužena o dalších 5 let.