Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro zájemce o služby

Pro zájemce o služby

26.3.2024

Jak to chodí u nás na FIE skupince

Je právě úterý, půl čtvrté odpoledne, a to u nás v hradecké kanceláři znamená jediné, začíná dětská skupinka FIE. Zvonek zvoní jako o závod a po schodech se už rozléhá švitoření dětských hlásků a pronikavý smích. Když Tomáš už ode dveří volá do druhého patra své klasické „ahoooj Dančo“, o skupince ví už celý dům, o tom není pochyb.

26.3.2024

Díky depistážím se k potřebným lidem může pomoc dostat rychle a včas

74 obcí, 79 kontaktů, 290,5 hodin. Všechna tři čísla spojuje slovo depistáž - ta, kterou jsme dělali v Terénním programu Aufori v roce 2023. Pro „teréňáky“ je depistáž často skloňované slovo, je to nedílná a podstatná součást jejich každodenní práce. Proto bychom vám ji nyní rádi trochu přiblížili.

2.10.2023

Týdny pro duševní zdraví

Do 10. října budou v Královéhradeckém kraji probíhat Týdny pro duševní zdraví. Jedná se o největší multižánrovou osvětovou kampaň o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním v České republice.

19.6.2023

Dluhová problematika na Broumovsku

Odborné sociální poradenství v Broumově poskytuje mimo jiné i dluhové poradenství, pomáhá občanům řešit exekuce a díky akreditaci od Ministerstva Spravedlnosti ČR sepisuje předluženým lidem návrhy na oddlužení a posílá na příslušné krajské soudy. To vše zdarma v rámci poskytování sociální služby, která je součástí Centra sociálních služeb Naděje Broumov (příspěvková organizace Města Broumova). Díky 100% úspěšnosti poradny při soudním schválení návrhů na oddlužení byla udělená akreditace od Ministerstva spravedlnosti prodloužena o dalších 5 let.

6.11.2020

Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Linka seniorů, organizace Elpida, opět spojuje své síly s organizací Junák – český skaut. Pracovníci Linky budou telefonicky na čísle 800 200 007 přijímat poptávky od seniorů po celé zemi a dospělí skauti a skautky se budou moci díky jednoduché webové aplikaci přihlásit k pomoci konkrétním lidem ve svém okolí.

27.10.2020

Občanské poradny pomáhají s oddlužením i během koronakrize

Letošní rok je pro mnoho lidí rokem velkých změn a mnohdy bohužel negativních. V důsledku strachu, ekonomické krize a vládních opatření kvůli pandemii covidu-19 se vše kolem nás mění, restaurace a hotely se zavírají, cestovní kanceláře uvažující o ukončení činnosti a spousta dalších společností přistoupila k propouštění zaměstnanců nebo k ukončení činnosti. V mnoha rodinách tak dochází ke snížení nebo výpadku příjmů, které jsou často řešeny pomocí krátkodobých půjček s vysokým úrokem a ještě vyššími sankcemi za nedodržení splácení. Dostávají se tak do spirály dluhů, které vygradují exekucí majetku.

26.8.2020

Festival bez domova

Oblastní charita HK srdečně zve na 4. ročník Festivalu bez domova. Koná se v sobotu 12. září od 14 hodin, na Kavčím plácku.

24.8.2020

Ambulantní služby pro seniory nabízí aktivizační programy i pomoc při sebeobsluze

Denní stacionáře, centra denních služeb nebo tzv. domovinky. Všechny tyto názvy mohou označovat ambulantní služby sociální péče. Tato zařízení poskytují specifickou nabídku činností seniorům se sníženou schopností sebeobsluhy, které z nich dělají důležitou součást sítě služeb a napomáhají tomu, aby senior mohl zůstat co nejdéle ve svém domově, a to i v případech, kdy domácí péče či terénní služba již nestačí jak z důvodu náročnosti péče, tak i nedostatečného zázemí pro její poskytování.

24.3.2020

Informace a rady pro Neslyšící k epidemii COVID-19

Centrum pro dětský sluch Tamtam spolu s psychology z Ministerstva vnitra ČR a Policejního prezídia ČR připravil sérii videospotů na aktuální témata k epidemii nemoci COVID-19. Spoty jsou tlumočené do českého znakového jazyka.